Reklama
Reklama

ZUS ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników zakładu

Rzecznik ZUS poinformował o oszustach podszywających się pod pracowników zakładu i oferujących płatne doradztwo.

Rzecznik ZUS poinformował o oszustach za pośrednictwem komunikatu przesłanego do Polskiej Agencji Prasowej. Z przekazanych informacji wynika, że do ZUS-u docierają informacje o oszustach, którzy dzwonią do polskich domów i podając się za przedstawicieli zakładu, oferują płatne doradztwo w zakresie dziedziczenia składek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wojciech Andrusiewicz informuje, że pracownicy ZUS nie dzwonią do klientów w sprawie doradztwa, a odwiedziny w domach możliwe są tylko i wyłączenie w przypadku kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego. Rzecznik apeluje też o zachowanie ostrożności przy podawaniu jakichkolwiek danych osobowych za pomocą telefonu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS rzecznik prosi o kontakt z najbliższym oddziałem zakładu lub zCentrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 22 560 16 00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro