Reklama
Reklama

Makieta w Borówcu rozbudowana: premiera już w sobotę!

fot. Makieta Borówiec
fot. Makieta Borówiec

W sobotę - 25 listopada, a więc w Dniu Kolejarza, oficjalnie zaprezentowany zostanie nowy moduł największej w Polsce makiety kolejowej.

Makieta od lat powstaje w Borówcu. Już wiosną zapowiadaliśmy, że wkrótce pojawi się na niej zdecydowanie więcej polskich akcentów. W sobotę każdy chętny będzie mógł zobaczyć efekty prac. - Makieta ma 14 metrów na 1,5 metra. Znajdują się na niej miejsca z Polski. Jest zamek w Będzinie, jest fragment trasy S11, są polskie murale - dowiadujemy się w obiekcie. - Co jednak najistotniejsze, na tej części makiety jeździć będzie jedynie polski tabor. Zwiedzający zwracali bowiem uwagę na to, że na makiecie dużo jest zagranicznych wagonów i lokomotyw. Tutaj będą tylko te, które możemy zobaczyć na polskich torach.

Poza nową makietą z polskimi krajobrazami, zwiedzający zobaczą też drugą makietę tej samej wielkości, ale "surową". Dzięki niej twórcy makiety chcą pokazać gościom jak od strony technicznej wygląda jeżdżenie pociągów po takiej makiecie.

Makietę można oglądać codziennie, ale tylko w weekendy jest uruchomiona (dla grup zorganizowanych odbywają się indywidualne pokazy). Nową część będzie można oglądać od soboty. Bilet normalny kosztuje 20 złotych, a ulgowy 15 złotych. Są też bilety rodzinne dla rodziców / opiekunów i dwójki dzieci (60 zł), trójki dzieci (70 zł) oraz czwórki dzieci (80 zł). Dzieci do 3. roku życia wchodzą bezpłatnie. Więcej informacji TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro