Reklama

Miasto chwali się 625 nowymi miejscami parkingowymi

Parking przy ul. Za Bramką
Parking przy ul. Za Bramką

"To dwa razy więcej niż zlikwidowano w związku z uspokojeniem ruchu w śródmieściu".

Choć kierowcy od miesięcy narzekają na problemy z miejscami parkingowymi m.in. w centrum Poznania, w Biuletynie Miejskim możemy przeczytać, że w stolicy Wielkopolski powstało aż 625 nowych miejsc dla aut. Jak podkreślono, to zdecydowanie więcej niż zlikwidowano w związku z uspokojeniem ruchu w rejonie np. Starego Rynku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Najwięcej, aż 240 miejsc, znajduje się pod Kaponierą, a ponad 200 kolejnych przy ul. Za Bramką. Aż 125 samochodów zmieści się na parkingu na Chwaliszewie - 25 obecnie i 100 do końca roku. Kierowcy będą mogli też zostawić auta przy ul. Dominikańskiej, na miejscu dawnego parkingu dla autobusów, a także przy ul. Ogrodowej, Ratajczaka, Szpitalnej - informuje miasto.

Na tym nie koniec. Jeszcze w tym roku działać zacznie parking Park & Ride przy ulicy Szymanowskiego. Korzystać z niego będzie mogło 130 aut. Do 2020 roku podobne inwestycje będą realizowane przy ulicach Świętego Michała, rondzie Starołęka, stacji PKP na Strzeszynie oraz przy pętlach tramwajowych na Górczynie i Miłostowie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro