City Trail: ponad tysiąc biegaczy nad Rusałką

1046 zawodników dotarło do mety rozgrywanego nad Rusałką przełajowego biegu City Trail. Była to druga odsłona w sezonie 2017/18 cyklu.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie biegu głównego odniósł debiutujący w imprezie Szymon Belgrau z czasem 15:45. - Postanowiłem, że będę biegać regularnie i ukończę cały cykl. Biegi przełajowe to środek treningowy, który bardzo mocno wzmacnia mnie jako biegacza, ale startuję w przełajach również dlatego, że to moja ulubiona dyscyplina. To w terenie czuję się najlepiej i właśnie w biegach przełajowych osiągnąłem swój największy do tej pory sukces: brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski - komentował na mecie.

Drugą lokatę wywalczył Roch Goszczyński (15:59), a trzeci na mecie zameldował się Paweł Gorzelańczyk (16:06).

Najlepszą w kategorii pań okazała się Monika Kapera (wynik 18:02), która podobnie jak najszybszy wśród panów wygrała nad Rusałką po raz pierwszy. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni poprzedniej edycji CITY TRAIL - Patrycja Talar (18:33), a trzecia była Agnieszka Stachowiak (18:39).