Reklama
Reklama

Plac Wolności: prezydent Jaśkowiak i dyrektor Caritas rozdawali ciepłe posiłki potrzebującym

fot. Jacek Molski

19 listopada został ustanowiony przez papieża Franciszka Światowym Dniem Ubogich. Z tej okazji na placu Wolności zorganizowana została akcja "Zupa dla ubogich".

Obchody Światowego Dnia Ubogich rozpoczęły się w Poznaniu już 16 listopada. Wówczas Biskup Damian Bryl wraz ks. Marcinem Janeckim - dyrektorem Caritas Poznań odwiedzili schronisko dla osób bezdomnych przy ulicy Krańcowej.

W niedzielę najpierw odprawiona została przez abp. Stanisława Gądeckiego msza św. o godzinie 15:00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry. Natomiast o godzinie 16:00 prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wraz z Dyrektorem Caritas Poznań ks. Marcinem Janeckim i wolontariuszami wydawali ciepły posiłek dla potrzebujących, ubogich i bezdomnych. Również na placu Wolności odbył się także koncert ewangelizacyjny organizowany przez Fundację Pro Publico.

Wydarzeniom towarzyszy start akcji Tytka Charytatywna. Idea projektu opiera się na wypełnieniu papierowej torby - tytki artykułami pierwszej potrzeby - spożywczymi i chemicznymi - które zostaną następnie rozprowadzone wśród ubogich - informuje Paweł Pomin, Caritas Poznań. Puste papierowe torby będzie można pobrać w parafii, trafią także do instytucji i firm, które wypełnią je zakupionymi przez siebie produktami i dostarczą do parafialnych Caritas - dodaje. Akcja wyszła z Poznania na całą Polskę. Caritas Poznań pomysłodawca akcji, chce rozprowadzić wśród pozostałych diecezji 100 tys. toreb. W zeszłym roku zebrano w ten sposób ponad 1600 ton żywności - kończy Pomin.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro