Reklama

Piwo i food trucki na MTP. Trwają Poznańskie Targi Piwne

fot. Piotr Sagalara, archiwum

Już po raz piąty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się Poznańskie Targi Piwne. W tym samym czasie na MTP odbywa się też Street Food Spot - można skosztować przysmaków z z blisko 40 food trucków.

Już od kilku lat w listopadzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się Targi Piwne. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku pojawią się na nich przedstawiciele browarów, specjalistycznych sklepów piwnych, lokali, a także innych podmiotów związanych z branżą piwowarską. Jednak Targi Piwne to nie tylko degustacje piwa - to również okazja do licznych spotkań z autorytetami w tej dziedzinie oraz wysłuchania wielu ciekawych prelekcji na jego temat. A także liczne konkursy i atrakcje. Odbędzie się także Gala finałowa X Konkursu Piw Rzemieślniczych, IX Poznański Konkurs Piw Domowych i Piwna Matura. W strefie chilloutu i rozrywki odwiedzający będą mogli uczestniczyć w zajęciach Beer Yogi, zagrać w piłkarzyki lub planszówki, a na najmłodszych czekają zajęcia plastyczne - informują organizatorzy.

W tym roku nowością na MTP jest Street Food Spot. Miłośnik dobrego piwa to najczęściej również wielbiciel dobrego jedzenia. Dlatego w sąsiadującej hali, w tym samym czasie podczas Street Food Spot, będzie można skosztować dań głównych, przekąsek, słodyczy i napojów bezalkoholowych z blisko 40 food trucków i stoisk gastronomicznych. Wśród oferty będzie można znaleźć zarówno klasyczne burgery, jak i azjatyckie specjały. Nie zabraknie także wystawców oferujących słodkości. Aby skutecznie spalić wszystkie kalorie organizatorzy wraz z Reebok Crossfit Poznań przygotowali konkurs w przeciąganiu food trucka. Każdy będzie mógł spróbować sił w swojej kategorii wagowej - przewidziano atrakcyjne nagrody. Konkurs odbędzie się w sobotę - dodają organizatorzy.

Poznańskie Targi Piwne potrwają do soboty. W piątek i w sobotę będą otwarte od godziny 12:00 do 1:00, Bilet wstępu na jeden dzień kosztuje 20 złotych normalny, 12 złotych dla dzieci w wieku od 8 do 17 lat. Natomiast dzieci do 7 roku życia na targi wchodzą za darmo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
40.18 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro