Reklama

Buspas na Garbarach - będzie zmiana po tygodniu od uruchomienia!

fot. ZDM
fot. ZDM

Kolejny raz zmieni się organizacja ruchu na ulicy Garbary. Działający tam od niedawna buspas zostanie nieznacznie skrócony.

Drogowcy zrobili buspas na odcinku od ul. Wodnej do ul. Strzeleckiej. Zaczął działać nieco ponad tydzień temu. Ale nie wszyscy kierowcy radzili sobie z nową organizacją ruchu. Dlatego komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego zdecydowała teraz o jego skróceniu. Już od jutra buspas ma się zaczynać na wysokości ul. Marii Magdaleny.

Na ul. Garbary, na wysokości ul. Marii Magdaleny, zmieni się układ pasów ruchu i to w tym miejscu będzie rozpoczynał się buspas dla uprzywilejowanych pojazdów. Z trzech biegnących tam pasów ruchu, lewy będzie przeznaczony dla tych, którzy będą skręcać w lewo i jechać na wprost na kolejnym skrzyżowaniu, środkowy dla jadących na wprost, a prawy pas będzie buspasem. Na buspas będą mogli wjechać również ci, którzy na kolejnym skrzyżowaniu pojadą w prawo w ul. Strzelecką, lub chcą zaparkować na znajdujących się po prawej stronie miejscach postojowych - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Dodatkowo zmodyfikowane zostaną kierunki ruchu na ul. Strzeleckiej przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi. Każdy ze znajdujących się tam pasów będzie posiadał tylko jeden kierunek ruchu. Pas lewy będzie do skrętu w lewo, pas środkowy do jazdy na wprost, a pas prawy do skrętu w prawo. Spowoduje to, że pojazdy skręcające w prawo w ul. Królowej Jadwigi nie będą już blokowały jadących na wprost - dodaje Kaniewska.

Do wprowadzonych korekt zostanie też dostosowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej i Królowej Jadwigi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro