Kiedy program "Mieszkanie Plus" w Wielkopolsce?
Jak dotąd w sprawie budowy mieszkań w ramach programu "Mieszkanie Plus" niewiele się dzieje.
W środę w Poznaniu pojawił się Tomasz Żuchowski, Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa. - Tworzymy bank ziemi w postaci gruntów Skarbu Państwa, którego zadaniem będzie przedstawianie w przetargu w użytkowanie wieczyste nieruchomości Skarbu Państwa w pełni uzbrojone. Zależy nam na tym, żeby te mieszkania nie powstawały w szczerym polu, a żeby miały dostęp do infrastruktury komunikacyjnej, ale przede wszystkim do żłobków czy przedszkoli - mówił.
Jak jest w przypadku naszego województwa? - Zgłosiło się 25 gmin, które zaoferowały 55 nieruchomości. I teraz te nieruchomości będą weryfikowane przez Krajowy Zasób Nieruchomości i wybierane będą te, które są najlepiej przygotowane - wyjaśnia Dorota Stawicka, pełnomocnik wojewody ds. programu Mieszkanie Plus. Starosta Poznański Jan Grabkowski nie ukrywa, że ma sporo wątpliwości. - Mamy olbrzymią ilość niewiadomych, jak w wielu projektach produkowanych przez dzisiejszych rządzących - mówi.
Wielkopolski Urząd Wojewódzki nie zdradza szczegółów, ale zapewnia, że jedno z wielkopolskich miast jest liderem w rozmowach na temat budowy mieszkań w rządowym programie. - Liczymy na to, że wkrótce rozpocznie się realizacja programu - zaznacza Marlena Maląg, wicewojewoda.
Nie wiadomo kiedy pierwsze mieszkania powstaną, ale wiadomo ile kosztować będzie mieszkanie w lokalach. Lokatorzy mieszkań z prawem dojścia do własności mają płacić czynsz w wysokości od 20 złotych za metr kwadratowy. Bez prawa dojścia do własności ma być taniej. Wysokość czynszu zacznie się od 11 złotych za metr.
Najpopularniejsze komentarze