Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 6
Reklama

Kiedy program „Mieszkanie Plus” w Wielkopolsce?

KaT
czwartek, 16.11.2017 r.
godz. 10.49
KaT | czwartek, 16.11.2017 r., godz. 10.49
Kiedy program „Mieszkanie Plus” w Wielkopolsce?

Jak dotąd w sprawie budowy mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus” niewiele się dzieje.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1028 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1036 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W środę w Poznaniu pojawił się Tomasz Żuchowski, Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa. - Tworzymy bank ziemi w postaci gruntów Skarbu Państwa, którego zadaniem będzie przedstawianie w przetargu w użytkowanie wieczyste nieruchomości Skarbu Państwa w pełni uzbrojone. Zależy nam na tym, żeby te mieszkania nie powstawały w szczerym polu, a żeby miały dostęp do infrastruktury komunikacyjnej, ale przede wszystkim do żłobków czy przedszkoli - mówił.

Jak jest w przypadku naszego województwa? - Zgłosiło się 25 gmin, które zaoferowały 55 nieruchomości. I teraz te nieruchomości będą weryfikowane przez Krajowy Zasób Nieruchomości i wybierane będą te, które są najlepiej przygotowane - wyjaśnia Dorota Stawicka, pełnomocnik wojewody ds. programu Mieszkanie Plus. Starosta Poznański Jan Grabkowski nie ukrywa, że ma sporo wątpliwości. - Mamy olbrzymią ilość niewiadomych, jak w wielu projektach produkowanych przez dzisiejszych rządzących - mówi.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki nie zdradza szczegółów, ale zapewnia, że jedno z wielkopolskich miast jest liderem w rozmowach na temat budowy mieszkań w rządowym programie. - Liczymy na to, że wkrótce rozpocznie się realizacja programu - zaznacza Marlena Maląg, wicewojewoda.

Nie wiadomo kiedy pierwsze mieszkania powstaną, ale wiadomo ile kosztować będzie mieszkanie w lokalach. Lokatorzy mieszkań z prawem dojścia do własności mają płacić czynsz w wysokości od 20 złotych za metr kwadratowy. Bez prawa dojścia do własności ma być taniej. Wysokość czynszu zacznie się od 11 złotych za metr.

ZOBACZ VIDEO
arrow