Reklama
Reklama

Os. Batorego: osiedlowy kompleks z boiskiem i placem zabaw już oświetlony

fot. Jacek Tomaszewski
fot. Jacek Tomaszewski

W ubiegłym roku pisaliśmy o sprzeciwie części mieszkańców wobec pomysłu oświetlenia boiska na osiedlu Batorego.

W 2014 roku oficjalnie otwarto nowe boisko na osiedlu Batorego. Wcześniej na zaniedbanym terenie królowały psie odchody i dziki. Jego okolica sukcesywnie się zmienia - powstał tu plac zabaw i siłownia zewnętrzna. W ubiegłym roku pojawiła się propozycja zamontowania tu lamp.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Wiosną 2016 roku pisaliśmy, że mieszkańcy są podzieleni w kwestii nowej inwestycji. Skarżyli się, że choć przeprowadzono konsultacje i ich wynik był pozytywny, wiele osób nawet nie zapytano o zdanie. A były przeciwne pomysłowi zamontowania tu lamp. Wskazywano, że na boisku będzie dłużej głośno, a dodatkowo lampy będą świecić w okna mieszkań.

Ostatecznie zdecydowano o zamontowaniu tu oświetlenia. Pieniądze na ten cel, 60 tysięcy złotych, wyłożyła Rada Osiedla Piątkowo. - Pojawiło się tutaj 6 lamp parkowych, które oświetlają urządzenia zabawowe w piaskownicach, jak również siłownie zewnętrzne. W ramach wykorzystanych środków stanęły również 4 maszty oświetleniowe przy boisku ze sztuczną trawą, tym samym wydłużając czas działania boiska dla mieszkańców - wyjaśnia Jacek Tomaszewski z RO Piątkowo.

Osiedlowi radni od początku podkreślali, że oświetlenie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w tym rejonie. Wcześniej bowiem zdarzało się, że po zmroku przychodziły tu grupy młodzieży, które zostawiały po sobie bałagan.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro