Reklama
Reklama

Mała Asia ze swoją mamą zamieszkały w nowym bloku komunalnym przy ulicy Bolka

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Już wcześniej pisaliśmy o oddaniu do użytku nowych bloków komunalnych przy ulicy Bolka. Jedno z mieszkań zajęła rodzina małej Asi z Batorego, która znana stała się dzięki kiermaszowi zorganizowanemu, aby pomóc swojej chorej mamie.

W nowych blokach komunalnych przy ulicy Bolka jest 90 mieszkań, a jedno z mieszkań zajęła Anna Jagła z rodziną - Będę mogła odetchnąć z ulgą i zacząć nowe życie - mówiła dziś Anna Jagła. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku, jej córka wywiesiła na osiedlu Batorego ręcznie wypisane ogłoszenia o kiermaszu, na którym będzie sprzedawać swoje zabawki. Dziewczynka tłumaczyła, że chce w ten sposób pomóc swojej chorej mamie.

Ostatecznie akcja przerodziła się w ogromny kiermasz, w którym wzięło udział setki poznaniaków. Ostatecznie udało się zebrać ponad sto tysięcy złotych. Niestety nie był to koniec problemów rodziny. Okazało się, że rodzina musi opuścić wynajmowane mieszkanie, bo właściciel wystawił je na sprzedaż. Teraz mała Asia wraz z rodzicami zamieszka w nowym bloku przy ulicy Bolka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro