Reklama
Reklama

Ulica Półwiejska znowu najdroższa w Poznaniu

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Rocznie czynsz za metr kwadratowy lokalu przy Półwiejskiej kosztuje 600 euro.

Ranking najdroższych ulic na świecie przygotowuje każdego roku Cushman & Wakefield. Porównane są w nim czynsze w najważniejszych lokalizacjach handlowych na 451 ulicach, w tym w Polsce. W tym roku numerem jeden jest Nowy Jork. Na Górnej Piątej Alei czynsz za metr kwadratowy rocznie wynosi ponad 28 tysięcy euro.

Na drugim miejscu znalazła się Causeway Bay w Hongkongu z blisko 26 000 euro za metr kwadratowy rocznie. Trzecie miejsce na świecie i równocześnie pierwsze w Europie zajmuje New Bond Street w Londynie z wynikiem ponad 16 000 euro.

Najdroższą w Polsce ulicą jest warszawski Nowy Świat, gdzie za m2 trzeba zapłacić 1020 euro czynszu rocznie. Drugie miejsce w naszym kraju zajęła krakowska Floriańska z 900 euro czynszu rocznie za metr. Trzecie miejsce należy do Marszałkowskiej w Warszawie (780 euro za metr rocznie).

Najdroższą ulicą w Poznaniu niezmiennie pozostaje Półwiejska. Za metr kwadratowy w skali roku trzeba tu zapłacić 600 euro czynszu (to tyle samo co przed rokiem). Półwiejska zajęła tym samym siódme miejsce w Polsce w rankingu najdroższych ulic.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro