Reklama
Reklama

Śródka: wyburzą budynek w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym. Jest w fatalnym stanie

fot. POSiR

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w przyszłym roku rozbiorą budynek socjalno-administracyjny na terenie MOS przy ulicy Gdańskiej.

- Budynek powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku jako tymczasowe zaplecze w trakcie budowy obiektów sportowych. Później, w związku z deficytem pomieszczeń, został przekształcony w magazyny. Dwa pomieszczenia były także wykorzystywane przez klub sportowy i lokalne stowarzyszenie - tłumaczy Błażej Daracz z POSiR.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Początkowo planowano, że obiekt służący jako zaplecze do boiska do piłki nożnej, kortów tenisowych i bieżni lekkoatletycznej zostanie wyremontowany. Zlecono przygotowanie ekspertyzy technicznej, z której jednoznacznie wynika, że remont nic nie da. Konieczne jest wyburzenie.

Przyczyną wszystkich problemów jest niewłaściwe posadowienie obiektu - na niestabilnych gruntach. Dalsza eksploatacja byłaby niebezpieczna. W środę najemcy dowiedzą się, że mają miesiąc na opuszczenie budynku. - Nie możemy narażać nikogo na niebezpieczeństwo, tym bardziej dzieci trenujących na naszych obiektach - podkreśla Zbigniew Madoński, dyrektor POSIR.

Dokładnie za miesiąc budynek zostanie wyłączony z użytkowania, a w przyszłym roku zostanie rozebrany. Nie będzie odbudowywany. W jego miejscu mają pojawić się zieleń lub parking.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro