Reklama
Reklama

Bolka: nowe mieszkania komunalne gotowe

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W środę odbędzie się oficjalne przekazanie nowych mieszkań komunalnych mieszkańcom.

Budowa nowych bloków komunalnych przy ulicy Bolka rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Po około roku obiekty uzyskały pozwolenie na użytkowanie. Jest tu około 90 mieszkań. - Część rodzin zamieszkała w blokach już wcześniej, bo bardzo zależało im na czasie. Dziś natomiast nastąpi oficjalne przekazanie kluczy - mówi Arkadiusz Stasica, prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Mieszkania mają po 2 pokoje i około 50 metrów kwadratowych powierzchni. Są wyposażone w podstawowe sprzęty jak np. kuchenka czy zlew. Sześć mieszkań jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budowa przebiegała bez większych problemów, dlatego trwała stosunkowo krótko - około rok. - Nie był to skomplikowany projekt. To jedne z ostatnich bloków komunalnych, które będą tak wyglądać. Projekt ten wykorzystano jeszcze przy ulicy Zawady, gdzie roboty rozpoczęły się wiosną tego roku. Kolejne inwestycje nie są już prowadzone według tego samego schematycznego projektu - dodaje.

Na Zawadach powstają dwa budynki, w których znajdzie się 46 mieszkań i dwa lokale użytkowe. Lokale mają być gotowe wiosną 2018 roku. Trwa też budowa 94 mieszkań komunalnych przy ulicy Dymka. Mają być gotowe w pierwszym kwartale przyszłego roku. - Mniej więcej 6 tygodni temu zaczęliśmy budowę bloków przy ulicy Biskupińskiej na Strzeszynie. Znajdzie się tu 120 mieszkań. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będą gotowe pod koniec 2018 roku - kończy Stasica.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro