Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -5

Handlował podrobionymi zegarkami. Może trafić do wiezienia na 5 lat

j
wtorek, 14.11.2017 r.
godz. 22.00
j | wtorek, 14.11.2017 r., godz. 22.00
Handlował podrobionymi zegarkami. Może trafić do wiezienia na 5 lat
fot. Policja

Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymany został mężczyzna podejrzany o handel podrobionymi zegarkami.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili, że 56-latek z Kalisza od pewnego czasu handluje w internecie zegarkami znanych marek. Okazało się jednak, że cena przedmiotów była o wiele niższa niż oryginalnego produktu, dlatego funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Poznańscy policjanci powiadomili kolegów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Wspólne działania przeprowadzone 8 listopada br. doprowadziły do zatrzymania 56-latka. Mężczyzna został zatrzymany podczas spotkania z potencjalnym klientem – informuje Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu. Funkcjonariuszom operacyjnym towarzyszył przedstawiciel pokrzywdzonych producentów, który potwierdził, że oferowane przez kaliszanina do sprzedaży wyroby, bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi – dodaje.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 69 zegarków oraz 28 pustych opakowań po zegarkach. Wszystkie przedmioty były opatrzone logo znanych, światowych marek. Straty oszacowane zostały na blisko 150 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.