Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Rusza akcja „Opatrunek na ratunek”

j
wtorek, 14.11.2017 r.
godz. 19.27
j | wtorek, 14.11.2017 r., godz. 19.27
Rusza akcja „Opatrunek na ratunek”
fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Już po raz siódmy rusza akcja „Opatrunek na ratunek”, której organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Zebrane środki opatrunkowe wysłane zostaną do szpitali misyjnych w Afryce.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Akcja „Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" polega na zbiórce środków opatrunkowych do misyjnych szpitali i przychodni. W akcji może wziąć udział każdy, kto chce pomóc.

Miejscowe szpitale państwowe najczęściej mają do zaoferowania jedynie szmatkę i butelkę wody z płynem do odkażania. Znakomita większość Afrykańczyków leczy się u szamanów, w niektórych rejonach blisko połowa ran, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza stanowi wynik działalności czarowników. O zadrapania i rany w afrykańskich warunkach jest niezwykle łatwo. W Afryce nikogo nie dziwi widok dziecka idącego do szkoły z maczetą. Dzieci karczują w szkole zarośla wokół budynków, aby nie chroniły się w nich węże. Afrykańskie mamy gotują posiłki na ognisku i pozostawione bez opieki dzieci bardzo często ulegają poparzeniom. Dzieci bardzo często są kąsane przez pchły piaskowe, a ich ugryzienia są bardzo bolesne i goją się długimi miesiącami.  Z opatrunków z Polski korzystają również osoby chore na trąd zarówno w Afryce, jak i w Indiach. Paczki z pomocą wysyłamy również do indyjskiej kolonii trędowatych, którą opiekował się Ś.P. Ojciec Marian Żelazek SVD – werbista z podpoznańskiego Palędzia – informuje Justyna Janiec – Palczewska z Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".

Zbierane są bandaże, gazy, kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki, gumowe, strzykawki, igły czy wata. Potrzebne jest praktycznie wszystko.  Rzeczy te można przysyłać lub dostarczać do Fundacji na adres ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań w godz. 8.00- 16.00 (we wtorki do 18.00). Akcja potrwa do końca roku.

Można też wesprzeć akcję „Opatrunek na Ratunek” wpłacając pieniądze na konto Fundacji:

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

ul. Grunwaldzka 86 60-311 Poznań

09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Z dopiskiem: Opatrunek na Ratunek.