Reklama
Reklama

Polska policja szuka nowych funkcjonariuszy wśród bezrobotnych

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Polska policja od dłuższego czasu boryka się z problemami kadrowymi, a w tej chwili brakuje w jej szeregach około 6 tysięcy funkcjonariuszy. Jedna z powiatowych komend szuka przyszłych funkcjonariuszy wśród osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Nietypowe wezwanie na spotkanie w sprawie podjęcia pracy wysłał Powiatowy Urząd Pracy z Brzegu (woj. dolnośląskie). Choć wezwanie budziło wątpliwości, to dziennikarze lokalnej Gazety Wyborczej potwierdzili, że miejscowa policja zgłosiła w urzędzie potrzebę poszukiwania funkcjonariuszy wśród bezrobotnych -Nie widzę w tym nic złego. Po prostu próbujemy docierać do ludzi w różny sposób. To nie znaczy, że przyjmujemy wszystkich, kryteria nadal są bardzo wysokie - wyjaśnia w rozmowie z gazetą Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Osoba chcąca podjąć pracę w policji musi mieć co najmniej 175 centymetrów wzrostu, przejść testy sprawnościowe, być niekarana i posiadać wykształcenie średnie. Rzecznik KGP przyznaje, że w tej chwili policja ma dwadzieścia tysięcy potencjalnych kandydatów, ale większość nie spełnia kryteriów i nie zostanie przyjęta do służby w policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czerwiec? W nocy raczej marzec. Jest ostrzeżenie IMGW!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
2.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro