Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Polska policja szuka nowych funkcjonariuszy wśród bezrobotnych

BS
wtorek, 14.11.2017 r.
godz. 11.02
BS | wtorek, 14.11.2017 r., godz. 11.02
Polska policja szuka nowych funkcjonariuszy wśród bezrobotnych
fot. KWP w Poznaniu

Polska policja od dłuższego czasu boryka się z problemami kadrowymi, a w tej chwili brakuje w jej szeregach około 6 tysięcy funkcjonariuszy. Jedna z powiatowych komend szuka przyszłych funkcjonariuszy wśród osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nietypowe wezwanie na spotkanie w sprawie podjęcia pracy wysłał Powiatowy Urząd Pracy z Brzegu (woj. dolnośląskie). Choć wezwanie budziło wątpliwości, to dziennikarze lokalnej Gazety Wyborczej potwierdzili, że miejscowa policja zgłosiła w urzędzie potrzebę poszukiwania funkcjonariuszy wśród bezrobotnych - Nie widzę w tym nic złego. Po prostu próbujemy docierać do ludzi w różny sposób. To nie znaczy, że przyjmujemy wszystkich, kryteria nadal są bardzo wysokie - wyjaśnia w rozmowie z gazetą Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Osoba chcąca podjąć pracę w policji musi mieć co najmniej 175 centymetrów wzrostu, przejść testy sprawnościowe, być niekarana i posiadać wykształcenie średnie. Rzecznik KGP przyznaje, że w tej chwili policja ma dwadzieścia tysięcy potencjalnych kandydatów, ale większość nie spełnia kryteriów i nie zostanie przyjęta do służby w policji.