Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Szwajcarska: miał być strajk w szpitalu, ale będzie „drobna” podwyżka

KaT
wtorek, 14.11.2017 r.
godz. 10.09
KaT | wtorek, 14.11.2017 r., godz. 10.09
Szwajcarska: miał być strajk w szpitalu, ale będzie „drobna” podwyżka

W ubiegłym tygodniu pracownicy szpitala im. Strusia działającego przy ulicy Szwajcarskiej zapowiadali, że od wtorku zaczną protestować.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

We wtorek rano do protestu jednak nie doszło. Okazało się, że część związków zawodowych od mniej więcej dwóch lat walczących o podwyżki dla pracowników szpitala, doszła do porozumienia z dyrekcją placówki. - Szpital pracuje normalnie. W ostatnich dniach 3 z 5 związków zawodowych podpisały porozumienie, a dziś dołączył do nich czwarty związek. Ostatni jest porozumieniu przeciwny, ale pracownicy są w pracy - mówi Stanisław Rusek, rzecznik szpitala.

Choć związki domagały się początkowo nawet 1500 złotych brutto podwyżki (później zmieniono oczekiwania na 500 zł brutto), ostatecznie część pracowników od stycznia będzie dostawać o 200 złotych brutto więcej. Podwyżka będzie dotyczyć mniej więcej połowy pracowników - dostaną ją m.in. salowe, pracownicy kuchni, czy sanitariusze. Podwyżka nie obejmie natomiast lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek.

Nie wszystkim taki wynik „porozumienia” się podoba. Dlatego pod dokumentem podpisała się tylko część z protestujących związków. Tym samym pozostali protestujący, którzy nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw, nie mogą już nic zrobić.

Szef koalicji walczącej o podwyżki podkreśla, że 200 złotych brutto dla pracowników to nie wszystko. Dyrekcja wspólnie ze związkowcami ma teraz wypracować nowy system wynagrodzeń, który będzie bardziej dostosowany do wykonywanych obowiązków.