Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Poznań: parafialne ogłoszenia, terminarz liturgii i spowiedzi - wszystko sprawdzisz w smartfonie

j
poniedziałek, 13.11.2017 r.
godz. 22.30
j | poniedziałek, 13.11.2017 r., godz. 22.30
Poznań: parafialne ogłoszenia, terminarz liturgii i spowiedzi - wszystko sprawdzisz w smartfonie

Poznańscy wierni będą mogli korzystać z aplikacji Drogowskaz z godzinami mszy w najbliższych kościołach. O innowacji duchowni poinformowali przy okazji konferencji o obchodach 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obchody jubileuszowe dotyczące pierwszego biskupstwa w Polsce odbędą się pod hasłem "Poznań, Chrystus i my" ich celem będzie ukazanie natury i misji Kościoła. Staramy się, aby całe to przedsięwzięcie związane z jubileuszem odbiło się na poziomie świadomości Kościoła, który jest w Archidiecezji Poznańskie. Czyli praktycznie na prostej rzeczy, jaką jest poznanie najpierw historii tego Kościoła i to tej najstarszej historii w Polsce, następnie na tej głębszej identyfikacji się z tym życiem, utożsamianiem się z życiem tego Kościoła – mówi abp. Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Oprócz programu wydarzeń, zaprezentowano też aplikację dla wiernych, która pozwala za jednym kliknięciem znaleźć najbliższy kościół w którym odprawiana będzie liturgia. Za pomocą smartfonu sprawdzimy w której świątyni trwa spowiedź i jakie inicjatywy w najbliższym czasie podejmuje określona parafia. Dzięki geolokalizacji w czasie rzeczywistym pokazuje nam się msza, która odbywa się obok nas – mówi Paweł Pomin, Aplikacja Drogowskaz. W przyszłości będą tam także informacje o działalności Caritas. Tylko przez dwa tygodnie aplikację pobrało ponad tysiąc osób.

ZOBACZ VIDEO
arrow