Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Policjanci zabezpieczyli 16 samochodów przywiezionych bez zezwolenia z Anglii

j
poniedziałek, 13.11.2017 r.
godz. 22.15
j | poniedziałek, 13.11.2017 r., godz. 22.15
Policjanci zabezpieczyli 16 samochodów przywiezionych bez zezwolenia z Anglii
Zdjęcie ilustracyjne - fot. Policja, archiwum

Policjanci w Wyrzysku zatrzymali 31-latka, który bez zezwolenia przywoził z Anglii wyrejestrowane pojazdy, z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży. Funkcjonariusze zabezpieczyli też wiele części samochodowych uznanych za szkodliwe dla środowiska.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po tym, jak policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Wyrzysku na swojej posesji przechowuje pojazdy sprowadzane z zagranicy postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie. Ustalili, że 31-latek bez zezwolenie sprowadza z Anglii wyrejestrowane pojazdy z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży, co jest zabronione. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania.

Podczas przeszukań pomieszczeń gospodarczych, śledczy ujawnili 18 pojazdów, głównie marki Opel oraz znaczne ilości różnego rodzaju części i podzespołów pochodzących od innych samochodów. Ujawnione mienie zostało zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W działaniach udział wzięli również pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu z Delegaturą w Pile – informuje podkom. Żaneta Kowalska z policji w Pile.

Zatrzymany 31-letni mężczyzna przyznał się, że od połowy 2016 roku zajmował się nielegalnym procederem. Przywoził on z zagranicy bez wymaganego zezwolenia wyrejestrowane samochody. Następnie je demontował i sprzedawał na części, które według obowiązujących przepisów uznawane są za niebezpieczne odpady – dodała Kowalska.

Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.