Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Poznaniu

REKLAMA
wtorek, 14.11.2017 r.
godz. 10.00
REKLAMA | wtorek, 14.11.2017 r., godz. 10.00
Wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Poznaniu

14 listopada br. o godz. 10:00 w Teatrze Polskim w Poznaniu, odbędą się wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego, których organizatorami są Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. W wielkopolskich obchodach Dnia Pracownika Socjalnego uczestniczyć będzie Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa

Wśród zaproszonych gości będą przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Organizacji Pozarządowych itd. z całej Wielkopolski. W tym roku wyróżnione zostaną te Ośrodki, które realizują regionalny program „Razem skuteczniej” dla osób długotrwale bezrobotnych z całej Wielkopolski.

Żyjemy w czasach, kiedy więzi międzyludzkie słabną. Często w sytuacjach, gdy winniśmy reagować z empatią, spotykamy się ze zobojętnieniem. To zainteresowanie, zrozumienie 
i serdeczność pracowników socjalnych wobec ludzi oczekujących wsparcia zasługuje na największe uznanie. Na uznanie zasługuje również aktywna postawa pracowników socjalnych, ustawiczne kształcenie się i doskonalenie umiejętności zawodowych, a także ścisła współpraca dająca efekt w postaci lokalnych i regionalnych rozwiązań w zakresie polityki społecznej.

W zawód pracownika socjalnego wpisują się różnorodne działania, których istotą jest udzielanie wsparcia ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Dzień Pracownika Socjalnego to ukłon w stronę społeczników, którzy swoje życie zawodowe związali z pomocą innym.