Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -2

Marszałek do wojewody: „apeluję o więcej pokory”

KaT
poniedziałek, 13.11.2017 r.
godz. 09.51
KaT | poniedziałek, 13.11.2017 r., godz. 09.51
Marszałek do wojewody: „apeluję o więcej pokory”
Zbigniew Hoffmann drugi od prawej, Marek Woźniak pierwszy z lewej - fot. UMP

Po obchodach Dnia Niepodległości, marszałek Marek Woźniak odnosi się do słów wojewody Zbigniewa Hoffmanna.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1002 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W trakcie sobotnich uroczystości z okazji Święta Niepodległości, które organizował wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann miał powiedzieć, że „do niedawna obowiązywała zasada niszczenia pamięci historycznej Polaków”. Oburzyło to marszałka Marka Woźniaka. - To nikczemna próba zafałszowania prawdy propagandowymi sloganami - wyjaśnia Woźniak.

Jak podkreśla marszałek wielkopolski, od lat uczestniczy w uroczystościach honorujących bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny i nigdy nie spotkał się z „zasadą niszczenia pamięci historycznej Polaków”. - Również uroczystości Święta Niepodległości w dniu 11 listopada, pod przewodnictwem wojewody Piotra Florka, jeśli różniły się od obecnych, to tylko brakiem tzw. „apelu smoleńskiego”. Najwyższy szacunek dla Bohaterów był okazywany w Wielkopolsce przed rządami PiS i będzie okazywany po ich zakończeniu, więc apeluję o więcej pokory w ocenie własnych działań - dodaje.

AKTUALIZACJA
poniedziałek, 13.11.2017 r.,
godz. 13.58

AKTUALIZACJA | poniedziałek, 13.11.2017 r., godz. 13.58

Do sprawy odniósł się Urząd Wojewódzki. - Sformułowanie przytoczone przez marszałka jest nieprawdziwe. Nie znalazło się w wystąpieniu wojewody - wyjaśnia biuro prasowe WUW. - Od marszałka województwa wymaga się kompetencji, rzetelności i prawdomówności. Marszałek z Platformy Obywatelskiej, Pan Marek Woźniak, wydając nieprawdziwe i szkalujące mnie oświadczenie, udowodnił, że te trzy wartości są mu dalekie. To przykre, a jednocześnie dyskwalifikujące w przypadku pełnienia tak ważnej społecznie funkcji. Dziś mogę jedynie zaapelować do Pana Marszałka Marka Woźniaka, aby słuchał z większą uwagą i zrozumieniem. Szkoda, że podczas Narodowego Święta Niepodległości tego zabrakło - komentuje Zbigniew Hoffmann.