Reklama
Reklama

Prezydent deklaruje: będzie przebudowa ulicy Kolejowej i Strefa Płatnego Parkowania na Łazarzu

Mieszkańcy ulicy Kolejowej na ostatnim spotkaniu z prezydentem Poznania, które odbyło się na Łazarzu usłyszeli, że droga w końcu doczeka się przebudowy.

- Prezydent potwierdził, że harmonogram prac na ulicy Kolejowej zakłada projektowanie ulicy od nowa w przyszłym roku. Oczywiście będzie to powiązane z konsultacjami społecznymi - mówi Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz. Na ten cel w przyszłym roku przeznaczono kilkaset tysięcy złotych.

Prace budowlane miałyby ruszyć rok później, a więc w roku 2019. Sporo do powiedzenia w tej sprawie będzie mieć Miejski Konserwator Zabytków, który chce, by ulica Kolejowa po remoncie choć częściowo była pokryta nawierzchnią z kostki brukowej, jak obecnie.

Już kilka lat temu mówiono o przebudowie ulicy Kolejowej na Łazarzu. Wówczas mieszkańcy głośno wyrażali sprzeciw wobec planów zakładających wycinkę części drzew rosnących przy ulicy. Latem ubiegłego roku Poznańskie Inwestycje Miejskie tłumaczyły, że chcą zaktualizować projekt przebudowy ulicy. Mieszkańcy mieli nadzieję, że inwestycja rozpocznie się na przełomie 2016 i 2017 roku. Ale tak się nie stało.

Nie tylko przebudowę ulicy Kolejowej deklaruje prezydent. Zapowiedział, że na Łazarzu wprowadzona zostanie Strefa Płatnego Parkowania. Ma to zapewnić rotację na miejscach parkingowych. Zmiany miałyby wejść w życie za 3 lata. - Mieszkańcy będą mieć większe prawdopodobieństwo, że znajdą miejsce parkingowe - dodaje Olszak. Dla mieszkańców parkowanie w SPP autem będzie kosztować 120 złotych rocznie (tyle kosztuje identyfikator mieszkańca dla pierwszego auta).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro