Reklama

Buspas na Garbarach / Drodze Dębińskiej: "poza wydanymi pieniędzmi, dla MPK nie zmieniło się nic"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Zdaniem jednego z kierowców MPK, wybudowanie buspasa na ulicy Garbary, to jak dotąd pieniądze wyrzucone w błoto.

Od ubiegłego tygodnia na Drodze Dębińskiej i Garbarach obowiązuje nowa organizacja ruchu w związku z wprowadzeniem tu buspasów. - Buspas na ul. Garbary poza wydanymi pieniędzmi dla nas, kierowców MPK i pasażerów, nic nie zmienił. Dalej stoimy w korkach. Policji brak, straży miejskiej również - napisał do nas czytelnik, kierowca MPK.

Choć zgodnie z założeniami z buspasa na Garbarach (między Długą i Królowej Jadwigi) korzystać mogą autobusy, rowerzyści, a także karetki pogotowia.

Problem dotyczy też ulicy Droga Dębińską. - To poroniony pomysł władz miasta.. Garbary, Droga Dębińska, ogólnie całe skrzyżowanie dróg przy AWF-ie stoi. Jak można tak s****dolić coś, co działało dobrze przez wybudowanie buspasa? Płynność ruchu zmniejszyła się o połowę. I nie ważne są godziny. Tam po prostu wszystko stoi - zaznacza Jakub.

Z buspasa na ulicy Droga Dębińska może korzystać więcej aut - nie tylko pojazdy uprzywilejowane i autobusy, ale też taksówki i inne samochody, w których poza kierowcą znajdują się co najmniej dwie osoby.

Drogowcy tłumaczą, że to dopiero pierwsze dni z nową organizacją ruchu i kierowcy "uczą" się nowej rzeczywistości. Sytuacja jest monitorowana i w najbliższym czasie powinna się poprawiać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro