Reklama
Reklama

Pracownicy Volkswagena protestują - domagają się podwyżek

W niedzielę przed fabryką Volkswagena w Antoninku zorganizowany został protest. Pracownicy Volkswagena domagają się między innymi wyższych pensji oraz umów dla pracowników Agencji Pracy Tymczasowej.

W niedzielę kilkuset pracowników Volkswagena zorganizowało protest przed fabryką w Antoninku. Domagają się wzrostu pensji zasadniczej, wyższych premii, bonusów i dodatków oraz umów dla pracowników Agencji Pracy Tymczasowej.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Biorąc pod uwagę gigantyczne sukcesy finansowe oraz sprzedażowe Koncernu Volkswagen oraz Marki Volkswagen Samochody Użytkowe, do której należy spółka Volkswagen Poznań, oczekujemy, że pracownicy, otrzymają stosowne podwyżki - informuje Sebastian Antczak z NSZZ "Solidarność" w Volkswagen Poznań. To polscy pracownicy są twórcami sukcesu modeli VW Caddy oraz Crafter, które produkowane są na cały świat w zakładach w Poznaniu oraz Białężycach. Związek Zawodowy "Solidarność" w Volkswagen Poznań reprezentuje blisko 7000 pracowników, który w sierpniu przedstawił Zarządowi Spółki 11 postulatów dotyczących m.in.: podwyżek płacy zasadniczej; premii bonusów i dodatków - dodaje.

Do naszej redakcji dotarło też stanowisko Volkswagen Poznań w związku z akcją poparcia, organizowaną dzisiaj przez NSZZ Solidarność. Oto jego treść:

Zarząd Volkswagen Poznań informuje, że prowadzi negocjacje dotyczące zmian w zakładowym układzie zbiorowym pracy w zakresie wynagrodzeń. Negocjacje rozpoczęły się we wrześniu i przebiegają zgodnie z zaplanowanym kalendarzem, wynikającym z wzajemnych uzgodnień między VWP, a partnerem społecznym.

Negocjacje te prowadzone są z przedstawicielami reprezentatywnego związku zawodowego OM NSZZ Solidarność będącego stroną zakładowego układu zbiorowego pracy obowiązującego w Volkswagen Poznań.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w regionie i jednym z największych w kraju. Przez prawie 25 lat w zakładach powstało blisko trzy miliony pojazdów, które ze stolicy Wielkopolski trafiają do odbiorców na całym świecie. O relacjach z pracownikami i kulturze pracy najlepiej świadczą nagrody i wyróżnienia, przyznawane przez niezależne organizacje. W 2016 roku Volkswagen Poznań po raz drugi otrzymał tytuł "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro