Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Pracownicy Volkswagena protestują - domagają się podwyżek

j
niedziela, 12.11.2017 r.
godz. 14.35
j | niedziela, 12.11.2017 r., godz. 14.35
Pracownicy Volkswagena protestują -  domagają się podwyżek

W niedzielę przed fabryką Volkswagena w Antoninku zorganizowany został protest. Pracownicy Volkswagena domagają się między innymi wyższych pensji oraz umów dla pracowników Agencji Pracy Tymczasowej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W niedzielę kilkuset pracowników Volkswagena zorganizowało protest przed fabryką w Antoninku. Domagają się wzrostu pensji zasadniczej, wyższych premii, bonusów i dodatków oraz umów dla pracowników Agencji Pracy Tymczasowej.

Biorąc pod uwagę gigantyczne sukcesy finansowe oraz sprzedażowe Koncernu Volkswagen oraz Marki Volkswagen Samochody Użytkowe, do której należy spółka Volkswagen Poznań, oczekujemy, że pracownicy, otrzymają stosowne podwyżki – informuje Sebastian Antczak z NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań. To polscy pracownicy są twórcami sukcesu modeli VW Caddy oraz Crafter, które produkowane są na cały świat w zakładach w Poznaniu oraz Białężycach. Związek Zawodowy „Solidarność” w Volkswagen Poznań reprezentuje blisko 7000 pracowników, który w sierpniu przedstawił Zarządowi Spółki 11 postulatów dotyczących m.in.: podwyżek płacy zasadniczej; premii bonusów i dodatków – dodaje.

Do naszej redakcji dotarło też stanowisko Volkswagen Poznań w związku z akcją poparcia, organizowaną dzisiaj przez NSZZ Solidarność. Oto jego treść:

Zarząd Volkswagen Poznań informuje, że prowadzi negocjacje dotyczące zmian w zakładowym układzie zbiorowym pracy w zakresie wynagrodzeń. Negocjacje rozpoczęły się we wrześniu i przebiegają zgodnie z zaplanowanym kalendarzem, wynikającym z wzajemnych uzgodnień między VWP, a partnerem społecznym.

Negocjacje te prowadzone są z przedstawicielami reprezentatywnego związku zawodowego OM NSZZ Solidarność będącego stroną zakładowego układu zbiorowego pracy obowiązującego w Volkswagen Poznań.

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w regionie i jednym z największych w kraju. Przez prawie 25 lat w zakładach powstało blisko trzy miliony pojazdów, które ze stolicy Wielkopolski trafiają do odbiorców na całym świecie. O relacjach z pracownikami i kulturze pracy najlepiej świadczą nagrody i wyróżnienia, przyznawane przez niezależne organizacje. W 2016 roku Volkswagen Poznań po raz drugi otrzymał tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Reklama