Reklama

Beata Szydło: Opowiadam się za tym, żeby wszystkie niedziele były wolne od pracy

fot. maxmann/pixabay.com
fot. maxmann/pixabay.com

W Sejmie cały czas trwają prace nad wprowadzeniem niedziel wolnych od pracy. W sobotę Beata Szydło powiedziała, że jest zwolennikiem całkowitego zakazu handlu w niedzielę.

Premier Beata Szydło była w sobotę gościem radia RMF FM. Prowadzący rozmowę poruszył między innymi kwestię zakazu handlu w niedzielę, o którym mówi się od dłuższego czasu. Ostatnio pojawiła się propozycja wprowadzenia dwóch niepracujących niedziel w miesiącu -Pewne analizy, pewne oceny, również głosy płynące spośród środowisk związanych z gospodarką, wskazywały, że może należy wskazać ten pośredni model. Ja uważam, że takie rozwiązania "trochę tu, trochę tu" nigdy nie są dobre - mówiła premier na antenie i deklarowała, że popiera całkowity zakaz handlu w niedzielę.

Beata Szydło stwierdziła też, że dyskusja na ten temat nie była łatwa, ale większość ministrów jest przychylna całkowitemu zakazowi. Poparcie dla całkowitego zakazu handlu w niedzielę wyraził też jakiś czas temu wicepremier i minister finansów - Jeśli wola społeczna jest taka, ja jako pierwszy powiedziałem, że dla mnie cztery niedziele są również dopuszczalne. Tak funkcjonują takie państwa jak Niemcy czy Francja, więc dlaczego nie? - mówił na początku listopada Mateusz Morawiecki i zapewniał, że kwestia handlu w niedzielę nie jest pierwszorzędną z punktu widzenia polskiej gospodarki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro