Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Rogalowa awantura w Wągrowcu! Lokalny portal zarzucił cukierni, że sprzedaje podrabiane rogale świętomarcińskie

BS
sobota, 11.11.2017 r.
godz. 11.00
BS | sobota, 11.11.2017 r., godz. 11.00
Rogalowa awantura w Wągrowcu! Lokalny portal zarzucił cukierni, że sprzedaje podrabiane rogale świętomarcińskie
fot. Mateusz Kina

11 listopada w Poznaniu nie może obejść się bez rogali. Dziś ta tradycja sięga również poza Poznań, a w Wągrowcu stała się nawet przyczyną medialnej awantury.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Tradycja wypieku Rogali Świętomarcińskich sięga połowy XIX wieku, a dziś rogal wpisany jest na listę tradycyjnych produktów i cukiernie, które chcą wypiekać tradycyjne pieczywo muszą zdobyć certyfikat Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Jak się okazało, stało się to przyczyną awantury w Wągrowcu - Cukiernia Zborowscy sprzedaje rogale pod nazwą „Rogal Świętomarciński” bez certyfikatu. Rogale są beznadziejne i drogie, Zborowscy okłamują klientów - napisała czytelniczka Portalu WRC.

Dziennikarze portalu postanowili sprawę wyjaśnić, ale cukiernia początkowo bagatelizowała sprawę, a nawet zmieniła nazwę sprzedawanych rogali na Matcińskie. Dziś do redakcji wągrowieckiego portalu dotarł certyfikat wystawiony dla wspomnianej cukierni, ale... nie jest to certyfikat wystawiony przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu. Na liście certyfikowanych cukierni, którą można znaleźć w Internecie, nie ma wspomnianej firmy. Oznacza to, że certyfikat został prawdopodobnie wydany w ostatnich dniach i cech nie zdążył umieścić cukierni na swojej liście.