Reklama

Policjanci zabezpieczyli 800 kilogramów liści tytoniu

Na początku miesiąca policjanci dowiedzieli się o transporcie liści tytoniu, który przejedzie przez Poznań. W trakcie kontroli drogowej zatrzymanego pojazdu ujawniono 800 kilogramów liści tytoniu bez znaków akcyzy.

Podjęta kontrola drogowa była efektem współpracy policjantów z Piły i Poznania -Śledczy ustalili, że mieszkaniec powiatu pilskiego będzie przewoził nielegalny towar. W związku z tym, policjanci przystąpili do realizacji. W działania włączyli się także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej I Referatu Realizacji Wielkopolskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Poznaniu - informuje Żaneta Kowalska z pilskiej policji. Wytypowany pojazd pojawił się w Poznaniu 9 listopada - Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym kierował mieszkaniec powiatu pilskiego. Podczas kontroli samochodu, śledczy ujawnili 42 kartony z liśćmi tytoniu bez polskich znaków akcyzy o łącznej wadze blisko 800 kg. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych u zatrzymanego mężczyzny, policjanci ujawnili kilkanaście kilogramów krajanki tytoniowej oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy, a także kilkaset kartoników do pakowania papierosów - podsumowuje Kowalska.

Mężczyzna trafił już do aresztu, a straty Skarbu Państwa oszacowano na 400 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro