Reklama
Reklama

Po kontroli strażników na osiedlu Kwiatowym: "zdecydowana poprawa"

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Zgodnie z zapowiedziami strażnicy miejscy pojawili się w czwartek na os. Kwiatowym, by sprawdzać czym mieszkańcy palą w piecach.

- Strażnicy sprawdzali jaki opał mieszkańcy używają do ogrzewania budynków. Działanie te przeprowadzili na terenach tych nieruchomości, w których, w poprzednim sezonie grzewczym, występowały liczne nieprawidłowości - wyjaśnia Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. Jak się okazuje, zaobserwowano zdecydowaną poprawę. - Funkcjonariusze sprawdzili 34 paleniska w domach jednorodzinnych i nie mieli żadnych uwag. Wszędzie do ogrzewania mieszkań stosowany był opał dozwolony, taki jak wysokokaloryczny węgiel kamienny, koks, wysuszone drewno opałowe czy gaz ziemny - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W najbliższym czasie kontroli wciąż można się spodziewać na osiedlu Kwiatowym. Do połowy grudnia strażnicy pojawią się też na Świerczewie oraz na Górczynie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro