Reklama
Reklama

Imieniny ulicy Święty Marcin: sprawdź atrakcje i utrudnienia w ruchu. Są zmiany z powodu pogody!

fot. Andrzej Trzmiel
fot. Andrzej Trzmiel

Co w sobotę będzie się działo w związku z Imieninami ulicy Święty Marcin?

W związku z obchodami na Świętym Marcinie, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Już w piątek o 23.30 zacznie obowiązywać zakaz ruchu i parkowania na Świętym Marcinie od Al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Dodatkowo obowiązywać będzie zakaz ruchu na odcinku Al. Niepodległości od ulicy Święty Marcin do Fredry. Wyłączona też zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniu Św. Marcin / Al. Niepodległości.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Ruch dwukierunkowy z ograniczeniami odbywać się będzie ulicami Taylora (od Kościuszki do Niepodległości), Kościuszki (od Taylora do Św. Marcin) oraz Kantaka (od 27 Grudnia do Św. Marcin). Zmiany będą aktualne do 6.00 rano w niedzielę, 12 listopada.

- W dniu 11 listopada, od 12:00 do 15:00, w związku z paradą uliczną zamknięty będzie odcinek ulicy Św. Marcin od wylotu Dworcowej i mostu Uniwersyteckiego do skrzyżowania z Al. Niepodległości. Możliwy będzie dojazd z ulicy Roosevelta w ulicę Dworcową oraz wyjazd z niej w kierunku ronda Kaponiera - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Dodatkowo drogowcy wyłączą sygnalizacje świetlne na rondzie Kaponiera oraz na skrzyżowaniach Niepodległości / Taylora i Niepodległości / Powstańców Wlkp.

Trzeba też pamiętać, że w sobotę odbędzie się II Poznański Bieg Niepodległości. Rozpocznie się o 10.00 na Al. Niepodległości, na wysokości Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego. - Trasa przebiega przez ul. Przepadek, Pułaskiego, Armii Poznań, Księcia Mieszka I, Aleje Solidarności, ul. Murawa, Słowiańską, Szelągowską, Winogrady, Za Cytadelą, ponownie przez Aleje Armii Poznań do Niepodległości - informuje ZTM. Zakończenie zaplanowano ok. godz. 11.30.

O tym jak w sobotę będzie funkcjonować komunikacja miejska, można przeczytać TUTAJ. 11 listopada autobusy i tramwaje będą kursować według świątecznego rozkładu jazdy.

Co z imieninowymi atrakcjami? Ze względu na pogodę, wprowadzono zmiany w programie obchodów. Organizatorzy obawiają się silnego wiatru. - Ze względu na trudne warunki pogodowe został odwołany pokaz sztucznych ogni, wieczorne koncerty przeniesione do Sali Wielkiej CK ZAMEK, a program Obywatel Święty Marcin zamiast na Placu Mickiewicza, odbędzie się w Kinie Pałacowym i Atrium CK ZAMEK. Pozostałe elementy obchodów nie ulegną zmianie - wyjaśnia Centrum Kultury Zamek. Dodatkowo zrezygnowano z ustawienia karuzeli i namiotu na pl. Mickiewicza. W zamian karuzela stanie na parkingu przed Zamkiem. Przed Zamkiem stanie jedynie mała scena, na której Święty Marcin odbierze klucze do miasta z rąk prezydenta Poznania.

Nie odwołano kiermaszu rogali na Al. Niepodległości między Świętym Marcinem i Fredry. Udział w nim weźmie blisko 100 wystawców. Wypieki kupimy tu od 11.00 aż do 21.00. Korowód przejdzie od Kaponiery do Zamku. Zaplanowano go na 13.30. W paradzie zobaczymy około 300 uczestników. Nie zabraknie oczywiście Świętego Marcina i rzymskich legionistów.

O 14.15 w CK Zamek wystąpi zespół Dikanda, o 18.00 Orkiestra Prowincjonalna, a o 19.30 gwiazda imienin - zespół Raz Dwa Trzy.

  • Aktualizacja
    piątek, 10.11.2017 r., godz. 11.21
    Aktualizacja
    piątek, 10.11.2017 r., godz. 11.21
    Zaktualizowaliśmy informację, ze względu na zmiany wprowadzone przez organizatora obchodów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro