Reklama
Reklama

Ławica: dziś z Poznania wystartował pierwszy samolot na Dominikanę

fot. Grzegorz Gwiazda, materiały prasowe

W czwartek po raz pierwszy z Ławicy klienci biura podróży TUI Poland polecieli do Punta Cana w Dominikanie. To pierwsze w historii bezpośrednie połączenia transatlantyckie z Poznania.

Zgodnie z zapowiedziami w czwartek zainaugurowane zostały loty z Poznania do Punta Cana w Dominikanie. Rejsy realizowane są przez holenderską linie lotniczą TUIfly z wykorzystaniem komfortowego samolotu szerokokadłubowego typu B767-300ER. Tym samym Port Lotniczy Poznań-Ławica dołączył do prestiżowego grona lotnisk, z których wykonywane są bezpośrednie połączenia transatlantyckie. Na pokładzie dzisiejszego rejsu znalazło się około 275 osób, a to oznacza pełne obłożenie pierwszego lotu - poinformował Błażej Patryn, rzecznik Ławicy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Połączenie w sezonie "Zima 2017/2018" realizowane będzie z częstotliwością wylotów co 10/11 dni, natomiast w sezonie letnim Lato 2018 ponownie powrócą bezpośrednie loty na Dominikanę z wylotami zaplanowanymi, co 14 dni począwszy od lipca przyszłego roku.

Kierunki egzotyczne są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów. Uruchomienie tak prestiżowego kierunku z Poznania jest dla nas dowodem na dojrzałość naszego rynku, a zarazem docenieniem przez TUI Poland potencjału miasta i regionu. Wierzymy, że dzięki doskonałemu skomunikowaniu intermodalnemu Poznania z innymi częściami kraju, połączenia na Dominikanę okaże się atrakcyjne także dla mieszkańców innych województw, którzy do tej pory wybierając się na egzotyczne wakacje musieli wybierać uciążliwą podróż do Warszawy lub Berlina - wyjaśnia Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
44.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro