Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy kontrolują, czym palą mieszkańcy. Gdzie się pojawią?

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Coraz częściej strażnicy miejscy mają do czynienia z mieszkańcami, którzy palą w piecu starymi meblami m.in. z płyt wiórowych.

Sezon grzewczy się "rozkręca", a tym samym strażnicy miejscy rozpoczynają kontrole na osiedlach mieszkaniowych w Poznaniu. Będą sprawdzać czym mieszkańcy palą w piecach, a także na prawidłowość gromadzenia odpadów komunalnych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Kontrole rozpoczną się na osiedlu Kwiatowym. Do połowy grudnia strażnicy pojawią się też na Świerczewie oraz na Górczynie. - Strażnicy przeprowadzili już szereg działań interwencyjnych. Miedzy innymi na terenie Podolan ujawnili kolejne palenisko wykonane z metalowej beczki, w którym właściciel zakładu "utylizował" plastikowe odpady. Coraz częściej strażnicy mają do czynienia ze spalaniem starych mebli - płyty wiórowe, laminaty i inne tworzywa drzewne pokryte lakierami coraz powszechniej używane są jako opał. W większości tych interwencji mieszkańcy sądzą, że do pieca wkładają drewno i nie mają pojęcia o szkodliwości swojego czynu. Z takimi przypadkami mamy do czynienia na terenie całego miasta, a w szczególności na terenie osiedli o zabudowie jednorodzinnej - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
59.04 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro