Reklama
Reklama

Terroryzuje mieszkańców m.in. grożąc im nożem. Dotąd go nie ukarano

fot. Dale Eurenius / freeimages.com

Mieszkańcy ulicy Harcerskiej w Kaliszu obawiają się o swoje życie.

Jak opisuje portal FaktyKaliskie.pl, postrach wśród mieszkańców sieje 24-latek, który na Facebooku określa siebie jako kierownika obozu w "Oswiencimiu" (pisownia oryginalna). Wcześniej był już karany. Zaledwie w ciągu tygodnia dwa razy "straszył" mieszkańców ulicy Harcerskiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Najpierw, 1 listopada, przechadzał się z nożem po ulicy. Zaczepił też przechodnia. Był pod wpływem alkoholu. Policja go zatrzymała, ale zwolniła do domu - nie ustalono tożsamości zaczepianej osoby ani nie znaleziono noża. Po tygodniu, 7 listopada, 24-latek trzymając nóż podszedł do przechodzącej chodnikiem kobiety. Ta na jego widok zaczęła uciekać. Mężczyznę ponownie zatrzymano, tym razem złożono w tej sprawie zawiadomienie i 24-latek ma ponieść konsekwencje. Dziś wciąż jest jednak na wolności.

Mieszkańcy mają żal do policji, że nic nie robi z ewidentnie niebezpiecznym mężczyzną. Funkcjonariusze natomiast tłumaczą, że za posiadanie niebezpiecznego przedmiotu w miejscu publicznym (a to mu zarzucono) grozi 3000 zł grzywny lub ograniczenie wolności. Apelują, by w sytuacji popełnienia przestępstwa, natychmiast zgłaszać sprawę policji. Konieczni są świadkowie i osoba zgłaszająca, dzięki którym sprawca będzie mógł ponieść karę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro