Reklama
Reklama

Korzystanie z miejskich wypożyczalni aut i skuterów może zakończyć się mandatem?

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Gazeta Wrocławska ostrzega użytkowników miejskiej wypożyczalni aut, że przez brak dokumentów mogą otrzymać mandat. Jak to wygląda w Poznaniu?

Od kilku dnie we Wrocławiu działa wypożyczalnia elektrycznych aut. Dziennikarze Gazety Wrocławskiej zwracają uwagę, że w pojazdach zamiast oryginalnego dowodu rejestracyjnego jest jego kopia. Zgodnie z prawem kierowca powinien natomiast posiadać oryginalny dokument. W przypadku kontroli pokazanie kopii oznacza otrzymanie mandatu (od 50 do 250 zł).

W Poznaniu mieszkańcy mogą korzystać z wypożyczalni aut Traficar. Jak sprawdził Głos Wielkopolski, w przypadku tej firmy, problemu nie ma. W schowku każdego samochodu jeżdżącego po Poznaniu znajduje się bowiem oryginalny dowód rejestracyjny.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest w przypadku wypożyczalni skuterów działającej w naszym mieście. Okazuje się, że w Blinkee użytkownicy także otrzymują... kopię dowodu rejestracyjnego. - Niestety mieliśmy przypadki zgubienia tych kopii, a gdyby były to oryginały, każdorazowo po zagubieniu dokumentu musielibyśmy wyłączać skuter z użytkowania do czasu wyrobienia nowego dowodu. Dla nas jest to rozwiązanie kompletnie niepraktyczne - zaznacza Konrad Sierzputowski z Blinkee. - W samochodzie jest więcej miejsca na to, by bezpiecznie schować dowód rejestracyjny. W skuterze mamy mały kufer, w którym znajdują się m.in. kaski. Właśnie tam jest też kieszonka na kopię dowodu. Oczywiście będziemy rozważać wprowadzenie zmian, by nie narażać naszych klientów na ewentualny mandat - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro