Reklama

W Poznaniu już robi się świątecznie: montują iluminację

fot. Patryk
fot. Patryk

Już na początku listopada w stolicy Wielkopolski rozpoczęło się montowanie bożonarodzeniowych dekoracji na ulicach.

Jednym się to podoba, a innym nie, ale tradycyjnie po dniu Wszystkich Świętych w wielu sklepach na półkach miejsce zniczy zajmują... świąteczne dekoracje. Choć do Bożego Narodzenia jeszcze 1,5 miesiąca, również poznańskie ulice zaczynają zmieniać wygląd.

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji dotarło krótkie nagranie, na którym widać montaż światełek na drzewach rosnących przy placu Wolności. To nie żart. - W dniu 10 października, na podstawie procedury przetargowej, został wyłoniony wykonawca, który rozpoczął już prace przygotowujące, a także montaż części oświetlenia na placu Wolności oraz przy ulicy 27 Grudnia - wyjaśnia Katarzyna Parysek-Kasprzyk z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

W tym roku to właśnie Biuro przejęło od Zarządu Dróg Miejskich odpowiedzialność za realizację świątecznej iluminacji na terenie Poznania. Świecące elementy nawiązujące do Bożego Narodzenia zobaczymy nie tylko na Starym Mieście, ale też na rondzie Kaponiera, moście Teatralnym czy Ostrowie Tumskim oraz na poznańskich rynkach.

Na początku grudnia sezon świąteczny w Poznaniu oficjalnie rozpocznie rozświetlenie miejskiej choinki na Starym Rynku. Miasto nie zdradza jeszcze jak będzie w tym roku wyglądać drzewko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro