Reklama
Reklama

Będą zamieszki w Poznaniu? Polska Antifa wzywa na pomoc przyjaciół z Francji i Niemiec

fot. Młodzież Wszechpolska Poznań
fot. Młodzież Wszechpolska Poznań

Jak informuje portal DoRzeczy.pl, w przyszłym tygodniu w stolicy Wielkopolski może dojść do zamieszek.

DoRzeczy.pl powołując się na zagraniczne portale (m.in. francuski La Horde) pisze, że "bojówka" Antify "znana z niedawnych rozrób w Hamburgu" wybiera się do Poznania. Do francuskiej i niemieckiej Antify mieli napisać antyfaszyści z naszego miasta. Proszą o przyjazd do Poznania 15 listopada, by zademonstrować przeciwko wizycie w stolicy Wielkopolski posła Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego. Antifa nazywa go "neofaszystą propagującym ksenofobię". Spotkanie ma się odbyć o 19.00 w pubie Reduta przy ulicy Strzałowej.

Winnicki w rozmowie z DoRzeczy.pl przyznaje, że Polacy mają prawo się spotykać i rozmawiać. - Tymczasem wygląda na to, że szykuje się najazd hord lewackiej dziczy, która będzie chciała doprowadzić do ulicznych awantur - mówi. Apeluje też, by miasto nie wydało zgody na zorganizowanie manifestacji Antifie i by rząd zablokował ich wjazd na polskiej granicy.

Polska Antifa już ogłosiła na Facebooku, że 15 listopada w godzinach wieczornych pojawi się na Rybakach, a więc w pobliżu miejsca spotkania z posłem Winnickim. - Pokażmy, że w Poznaniu nie ma miejsca na szowinizm i rasizm, a terror narodowców jest sprzeczny z naszymi wartościami! Zatamujmy piknikiem na Rybakach marsz skrajnej prawicy po władzę! 15 listopada, mimo jesiennego chłodu, połączymy siły i głosy różnych ludzi i organizacji w happeningu. Będziemy grać, hałasować, bawić się i tańczyć, demonstrować, uczestniczyć w akcjach artystycznych. Niecha każdy i każda przyniesie coś od siebie: transparent, gwizdek, ulotkę, wiersz, kanapki - cokolwiek! Pokażmy, że jest nas więcej, że nie damy się podzielić bandytom i politykom. Bo, różne i różni na co dzień, potrafimy zjednoczyć się we wspólnej sprawie. Ten czas jest teraz! Młodzież Wszechpolska z Robertem Winnickim na czele nie są w Poznaniu mile widziani - informują organizatorzy.

Swoje wydarzenie 15 listopada przygotowują też narodowcy. Będą bronić spotkania z posłem Winnickim. - Żulerka spod znaku Rozbratu postanowiła zablokować wydarzenie, rejestrując pikietę na ulicy Strzałowej, gdzie mieści się pub, i wzywając do blokady. Wobec tego zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którym nie w smak panosząca się po Poznaniu lewacka bandyterka! Wydarzenie rozpoczyna się o 18.00, zapraszamy na godzinę 17.30, by po drodze przejść po blokującym ulicę, anarchistycznym marginesie społecznym. Razem pokażmy, że Poznaniacy nie będą dłużej tolerowali obecności tych grup w mieście - piszą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
12.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro