Reklama

Miasto zapewnia: zalana Wartostrada "nie jest zagrożona"

W internecie pojawiły się nawet memy z zalaną Wartostradą | fot. demotywatory.pl
W internecie pojawiły się nawet memy z zalaną Wartostradą | fot. demotywatory.pl

Po doniesieniach medialnych o zalanej Wartostradzie, miejscy urzędnicy zabierają głos.

Do naszej redakcji wciąż docierają pytania o zalane fragmenty trasy pieszo-rowerowej zlokalizowanej przy brzegu Warty. Zdaniem niektórych mieszkańców inwestycja jest "bublem", bo obecnie korzystanie z drogi jest w wielu miejscach niemożliwe.

Choć wielokrotnie wyjaśnialiśmy na portalu jak to z tym zalaniem jest, oficjalnie głos w tej sprawie zabrali właśnie miejscy urzędnicy. - Możliwość okresowego zalewania Wartostrady została przewidziana na etapie projektowania, dlatego też trasę wykonano w sposób przewidujący taką możliwość - tłumaczą. - Trakt został wykonany zgodnie z dokumentacją projektową przez profesjonalnego, doświadczonego w budownictwie drogowym wykonawcę, który udzielił odpowiedniego zabezpieczenia gwarancyjnego na wykonane prace. Podkreślenia wart jest także fakt, że zaprojektowana i wybudowana droga swoimi parametrami zapewniać musiała możliwość poruszania się po niej pojazdów obsługi technicznej np. usuwających nieczystości z terenów nadwarciańskich - dodają.

Urzędnicy zapewniają, że sytuacja na trasie jest na bieżąco monitorowana. Tymczasem poziom wody w Warcie ciągle rośnie. W środę osiągnął 378 centymetrów, a tym samym do stanu ostrzegawczego są jeszcze 22 cm.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro