Reklama
Reklama

Święty Marcin: kolejny budynek z kompleksu Alf przejdzie metamorfozę

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Remont chce przeprowadzić prywatny inwestor.

Na początku roku rozpoczęły się prace remontowe w obiekcie położonym najbliżej ulicy Ratajczaka. Nowym właścicielem budynku jest spółka Altus Hotel Mięczkowski. Dziś inwestycja dobiega końca - zniknęły stąd rusztowania, trwają prace wykończeniowe. Hotel z nieco ponad 100 pokojami, salami konferencyjnymi i restauracją ma zacząć działać jeszcze w tym roku.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Tymczasem Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania zapowiada, że jest duża szansa na wyremontowanie kolejnego budynku Domów Towarowych Alfa przez prywatnego inwestora. - W ostatnich dniach spotkałem się, co nas bardzo cieszy, z nowym właścicielem kolejnego budynku - dawnego Miastoprojektu, który zamierza tu uruchomić akademik lub hotel. Nowy inwestor wyraźnie podkreśla, że do tej decyzji skłoniły konkretne plany i działania miasta wobec ulicy - wyjaśnia Wiśniewski. - Przy okazji pojawiła się dodatkowo ze strony inwestora idea uruchomienia na tyłach obiektu nowego parkingu kubaturowego w centrum miasta i zarazem zaplecza dla kompleksu Alf. Ten temat, który jest wart rozważenia, wymaga jednak dalszej dyskusji pod kątem prawnym, technicznym i przestrzennym - nim zapadną ewentualne dalsze decyzje kierunkowe - zaznacza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro