Reklama
Reklama

Włączyli światła przy AWF: ogromne korki na Królowej Jadwigi

Zdjęcie z wtorku | fot. Zachariasz
Zdjęcie z wtorku | fot. Zachariasz

We wtorek po 12.00 uruchomiono zmodyfikowaną sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Strzeleckiej. Niestety kierowcy w środę rano stoją przez to w długim korku.

Sygnalizacja została zmodyfikowana ze względu na powstanie buspasów w tym rejonie (na Garbarach od Długiej do Królowej Jadwigi oraz na Drodze Dębińskiej od Jordana do stacji benzynowej przy ul. Kazimierza Wielkiego). Dodatkowo powstało też nowe przejście dla pieszych przez ulicę Strzelecką.

Wprowadzenie buspasów ma się przełożyć na sprawniejsze funkcjonowanie komunikacji miejskiej na tych ulicach. Niestety w środę rano widać, że nowe światła całkowicie zakorkowały ulicę Królowej Jadwigi. Kierowcy, którzy chcą jechać w kierunku centrum Poznania, stoją na całym odcinku między skrzyżowaniem przy AWF i rondem Rataje, a nawet jeszcze przed nim. Korek zaczyna się na ul. Krzywoustego na wysokości centrum handlowego Posnania.

Zdaniem naszego czytelnika, fatalnie jest także na Drodze Dębińskiej. - Próbowałem dzisiaj rano ok. godz. 8:00 przejechać ul. Droga Dębińska na odcinku pomiędzy ul. Żelazka a Królowej Jadwigi w kierunku centrum. Utworzył się tam gigantyczny korek na całym odcinku. Wszystko to z powodu wyłączenia z ruchu samochodowego jednego pasa ruchu i utworzenia tam buspasa - tłumaczy Zygmunt. - Widać nikt tej decyzji nie przemyślał ponieważ zablokowało się tą "dobrą zmianą" ruch kilkuset samochodów poruszających się ta trasą każdego ranka i po południu na rzecz dwóch linii autobusowych (76, 603) które przemierzają trasę raz na pół godziny. Do tego wydzielono przy AWF-ie kolejny pas ruchu na lewoskręt, co dodatkowo korkuje pas do jazdy na wprost, który pozostał tylko jeden. To wszystko to jakieś pomylenie - pisze.

  • Aktualizacja
    środa, 8.11.2017 r., godz. 14.21
    Aktualizacja
    środa, 8.11.2017 r., godz. 14.21
    Jak informuje ZDM, obecnie sygnalizacja działa na programie stałoczasowym (każdy wlot jest obsługiwany w określonym czasie). Docelowe sterowanie sygnalizacją, uwzględniające liczbę pojazdów na wlotach i priorytet komunikacji miejskiej, będzie uruchomione po zakończeniu prac - być może już w sobotę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro