Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

PiS przygotował rewolucyjny i radykalny projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Będzie zakaz trzymania psów na łańcuchu

BS
wtorek, 7.11.2017 r.
godz. 19.30
BS | wtorek, 7.11.2017 r., godz. 19.30
PiS przygotował rewolucyjny i radykalny projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Będzie zakaz trzymania psów na łańcuchu
fot. Sergio Escalanter/freeimages.com

Zakaz trzymania psów na łańcuchu, wykorzystywania zwierząt w cyrkach oraz hodowania zwierząt na futra. Takie zmiany chce wprowadzić grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości w ustawie o ochronie zwierząt.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Projekt nowych przepisów został dziś opublikowany na stronach Sejmu i przynosi rewolucyjne zmiany w kwestii praw zwierząt. Jeszcze niedawno spore oburzenie wywoływał zakaz organizacji występów cyrkowych na miejskich terenach w Poznaniu, a teraz przepis zabraniający takich wystąpień na terenie całego kraju pojawia się w projekcie nowelizacji ustawy - Zabrania się działalności menażerii objazdowych, a także organizowania i prowadzenia występów cyrkowych z udziałem zwierząt oraz podobnych widowisk lub pokazów, związanych z wykorzystywaniem zwierząt w celach rozrywkowych - czytamy w projekcie zmian.

Z całą pewnością ogromny opór wśród hodowców wzbudzi proponowany przepis zakazujący hodowli zwierząt w celu pozyskania futra - W projekcie ustawy proponuje się także wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierząt futerkowych w celu pozyskiwania futer. Chów i hodowla zwierząt w tym celu przysparza zwierzętom zbędne cierpienie, a ponadto niektóre fermy negatywnie wpływają na środowisko naturalne - czytamy w uzasadnieniu dołączonym do projektu.

Posłowie PiS chcą też walczyć z - popularnym zwłaszcza na wsiach - trzymaniem psów na łańcuchach, a w przypadku trzymania psa w kojcu ustawa zmusi właścicieli do utworzenia kojca o odpowiedniej powierzchni. 

Projekt trafił właśnie do Sejmu i został skierowany do Biura Legislacyjnego oraz Biura Analiz Sejmowych.

Reklama