Kalisz: ekshumowano zwłoki ofiary katastrofy smoleńskiej. Córka przeciwna

fot. faktykaliskie.pl

We wtorek nad ranem na cmentarzu w Kaliszu zakończyły się prace związane z ekshumacją zwłok Gabrieli Zych, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Była prezesem Rodzin Katyńskich w Kaliszu.

Jak podaje portal FaktyKaliskie.pl, teren cmentarza już od godzin wieczornych w poniedziałek był pilnowany przez policję, a później także przez wojsko. Przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej kontrolowali wszystkie osoby wchodzące na teren nekropolii, a mogły to być jedynie osoby posiadające zezwolenie.

Ekshumację rozpoczęto o 22.00. Na miejscu cały czas obecna była m.in. córka Gabrieli Zych, która od dawna jest przeciwna ekshumacji ciała matki. Prace zakończono około 4.00 nad ranem we wtorek. Ciało będzie teraz badane w Lublinie.

Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się w ubiegłym roku. Najpierw ekshumowano zwłoki Lecha i Marii Kaczyńskich. W tym przypadku nie stwierdzono nieprawidłowości, a przeprowadzone badania wykazały, że para prezydencka zginęła w wyniku wypadku komunikacyjnego. W innych przypadkach nieprawidłowości się pojawiały - m.in. w jednym grobie znaleziono szczątki kilku osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
27.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro