Reklama

Wzrasta poziom wody w Warcie w Poznaniu: 25 cm do stanu ostrzegawczego

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W ciągu trzech ostatnich dni poziom Warty w Poznaniu wzrósł o 15 centymetrów.

W Poznaniu stan ostrzegawczy na Warcie to 400 centymetrów, a stan alarmowy - 500 cm. Wiosną 2010 roku poziom wody w rzece w Poznaniu osiągnął około 670 centymetrów. W mieście odnotowano podtopienia, ale zalań dużych obszarów udało się uniknąć.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu to harmonia natury i komfortu. Odzyskaj energię i spokój nad morzem. +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA


W Wielkopolsce doszło już do przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych. Stan alarmowy został przekroczony w Odolanowie na Baryczy (o 5 centymetrów) oraz w tej samej miejscowości, ale na rzece Kuroch (o 2 centymetry). Stany ostrzegawcze są przekroczone w miejscowości Bogdaj na Polskiej Wodzie (o 34 cm), a także na Warcie w Śremie (osiągnięty stan) i we Wronkach (o 10 cm). Przekroczenia występują też m.in. na Noteci, Gwdzie i Drawie.

W najbliższych dniach sytuacja hydrologiczna powinna się unormować - opady deszczu w Wielkopolsce są prognozowane dopiero od czwartku i mają to być opady przelotne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

33℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro