Reklama
Reklama

Kupili od miasta działkę przy ul. Milczańskiej. Będzie nowy blok

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Polanka cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób szukających własnego mieszkania.

Wiosną ubiegłego roku firma Budimex Nieruchomości kupiła od miasta za prawie 14 milionów złotych działkę przy ulicy Milczańskiej. Teren o powierzchni ponad 7000 metrów kwadratowych znajduje się w pobliżu centrum handlowego Posnania i kolejnych terenów inwestycyjnych. Już w chwili ogłaszania przetargu było wiadomo, że będzie tu mogła powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Nowy właściciel działki właśnie oficjalnie ogłosił, że rusza z budową nowego bloku w tym miejscu. Inwestycja pod nazwą "Polanka Milczańska" będzie się mieścić przy ulicy Milczańskiej 3. W 5-piętrowym obiekcie znajdą się 232 mieszkania. Wewnątrz zaplanowano spory dziedziniec. To właśnie od strony dziedzińca usytuowane zostaną wejścia do klatek schodowych. Nie zabraknie też foyer, w którym pracować będą administracja i ochrona.

W bloku zaplanowano podziemną halę garażową, a także schowki dla mieszkańców. W projekcie są również dwie rowerownie. Mieszkania mają mieć od ponad 30 metrów kwadratowych (kawalerki) do 102 metrów kwadratowych (5 pokoi). Ceny zaczynają się od 5950 zł za metr kwadratowy. Większość mieszkań ma posiadać balkon, loggie lub ogródek.

Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2019 roku. Projekt powstał w Studio Lisiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
10.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro