Reklama

Al. Niepodległości: miał być 12-piętrowy akademik. Nie ma pozwolenia na budowę

Tak wygląda pokój w Polonezie | fot. archiwum
Tak wygląda pokój w Polonezie | fot. archiwum

W ubiegłym roku pojawiły się informacje o budowie nowego akademika w sąsiedztwie już działającego Poloneza.

W 2014 roku zakończono prace związane z modernizacją byłego hotelu Polonez przy Al. Niepodległości. Dziś mieści się tu akademik, w którym znajduje się ponad 500 łóżek w niespełna 400 pokojach. Właściciel akademika zapowiedział w zeszłym roku, że w miejscu 2-poziomowego parkingu znajdującego się przy Polonezie (dziś parking jest już rozebrany) chce wybudować akademik wyłącznie z 1-osobowymi pokojami, których łącznie ma być 440. Inwestycja miała się zakończyć w 2018 roku. Tymczasem wcale nie ruszyła.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Flamenco, bo tak miał się nazywać nowy akademik, nie otrzymał pozwolenia na budowę. Dlaczego? Pojawiły się zastrzeżenia Miejskiego Konserwatora Zabytków dotyczące "jakości architektury". Problemem nie była wysokość planowanego obiektu (miał mieć maksymalnie 12 pięter), a materiały, z jakich miała być wykonana elewacja. Zdaniem konserwatora zabytków, to centrum miasta i architektura powinna być na odpowiednim poziomie. Tymczasem inwestor planował zastosować tanie rozwiązania.

Dziś inwestor nie wie czy w ogóle będzie tu budować akademik. Być może pojawią się tu mieszkania na wynajem, których budowa mogłaby być droższa ze względu na wyższą cenę wynajmu mieszkań niż pokoi w akademiku. Nie jest wykluczone, że spółka Griffin Real Estate wybuduje prywatny akademik w innej lokalizacji na terenie Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro