Reklama
Reklama

Północna: podczas giełdy staroci kierowcy parkują jak chcą

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Nasz czytelnik nie ukrywa, że ma dosyć "lekceważenia" przez służby sprawy parkingowej samowolki przy Starej Rzeźni.

Problem nasila się przede wszystkim w niedziele, gdy na terenie Starej Rzeźni odbywa się giełda staroci. - Auta zaparkowane są na chodniku, przy oraz na przejściach dla pieszych, na terenach zielonych i o zgrozo wszystko to na skrzyżowaniu przy sklepie Lidl, co powoduje dodatkowe zagrożenie - tłumaczy. - Cotygodniowe zgłoszenia tej dramatycznej sytuacji wzdłuż ulic Północnej oraz Kutrzeby do straży miejskiej czy na policję są ignorowane przez te służby i nie prowadzą do jakiejkolwiek poprawy. Czy istnieje w Poznaniu przyzwolenie na łamanie prawa? Czy istnieje przyzwolenie na stwarzanie niebezpiecznych sytuacji na ulicach? Czy jeśli zaparkuję auto w tygodniu w miejscu, w którym mnóstwo aut w niedzielny poranek narusza prawo, to także nie będzie wobec mnie wyciągniętych konsekwencji? I ostatnie pytanie.. czy musi dojść w niedzielny słoneczny piękny poranek do śmiertelnego wypadku w tej okolicy, aby ktoś zainteresował się sytuacją - kończy.

O tym samym miejscu pisaliśmy przed wakacjami. Strażnicy miejscy wyjaśniali, co wciąż pozostaje aktualne, że problem generuje nie tylko giełda staroci, ale też uczelnia przy ulicy Kutrzeby. - Jeszcze na początku tego roku pod znakiem zakazu zatrzymywania się po stronie bazy Alkomu była tabliczka informująca, że zakaz ten nie obowiązuje w soboty i niedziele. ZDM wprowadził takie rozwiązanie na nasz wniosek kilka lat temu. Wtedy samochody były zostawiane na placu przed pomnikiem. To bulwersowało wielu mieszkańców. Po wprowadzeniu ograniczeń technicznych przed pomnikiem i dopuszczeniu do legalnego parkowania na chodniku wzdłuż bazy Alkomu w większości te problemy rozwiązano. Z uwagi na mały ruch pieszych w dni wolne od pracy, a wielkie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe związane z giełdą i studiującymi zaocznie, rozwiązanie to bardzo pomagało i miało sens - mówił nam w czerwcu Piwecki.

Ale sytuacja jednak się zmieniła. - Po wybudowaniu budynków mieszkalnych i otwarciu sklepu Lidl przy ul. Ku Cytadeli, na wniosek mieszkańców, ZDM zniósł dopuszczenie parkowania wzdłuż bazy Alkomu przy ul. Północnej. Dodam, że nie oddano w zamian żadnego parkingu (nie licząc sklepu Lidl), a problemy nie tyle pozostały, ale wręcz nasilają się, gdyż popularność giełdy i uczelni ciągle rośnie - dodał.

Strażnicy zapewniają, że interweniują w tym miejscu regularnie, a więc reagują na zgłoszenia mieszkańców. Nie mogą być tu jednak obecni przez 24 godziny na dobę - nie mają takiej możliwości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro