Reklama
Reklama

Ponad 25 tys. osób na targach Retro Motor Show

fot. Maciej Kopiński

Od piątku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwały Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show. Przez trzy dni można było zobaczyć ponad 600 zabytkowych pojazdów.

Targi Retro Motor Show trwały na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 3 - 5 listopada. W trakcie trwania targów można było między innymi zobaczyć piękne zabytkowe pojazdy, ale też wziąć udział w licznych prezentacjach, wykładach szkoleniach oraz w spotkaniach z ciekawymi osobami. Podczas tegorocznych targów Retro Motor Show na terenie MTP pojawiło się ponad 600 pojazdów. Oprócz samochodów były to też autobusy, wozy strażackie, traktory, a nawet pojazdy wojskowe na czołgu skończywszy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show 2017 zgromadziły w tym roku 25 347 pasjonatów. Bogactwo tegorocznej ekspozycji obrazuje skala wydarzenia - klasyki wypełniły aż 6 pawilonów, czyli 2x więcej niż w roku ubiegłym. Wśród wielu unikatowych egzemplarzy warto wspomnieć o kilku, które zasługują na miano prawdziwych białych kruków i pojawiły się w tym roku w Poznaniu po raz pierwszy. Były to: Lotus Esprit Turbo SE - jeden z zaledwie 1608 wyprodukowanych egzemplarzy, BMW M 635 CSI - jeden z najszybciej zyskujących na wartości klasyków, wyprodukowany w liczbie zaledwie 5855 sztuk, Ford Mustang Eleanor (replika), motocykl Opel Motoclub 500 Sport - 1 z zaledwie 500 wyprodukowanych egzemplarzy, motocykl Sokół 600 RT, łódź motorowa Glastron GT-150 z 1972 roku, to dokładnie ten sam model łodzi, jakim James Bond ścigał się w filmieLive and Let Die(Roger Moore w Żyj i pozwól umrzeć z 1973 roku), pierwsze modele Tarpanów a nawet czołg M60 Patton - informują organizatorzy i już zapowiadają kolejne Retro Motor Show w przyszłym roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro