Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Poznań: kolejna próba nielegalnej eksmisji?

j
niedziela, 5.11.2017 r.
godz. 11.32
j | niedziela, 5.11.2017 r., godz. 11.32
Poznań: kolejna próba nielegalnej eksmisji?

Lokatorzy w piątek wieczorem zastali wynajmowane przez siebie mieszkanie zupełnie puste. Cały ich dobytek wyniósł właściciel, który tłumaczy, że lokatorzy nie płacili czynszu. W sprawie interweniowało Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów oraz policja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W wynajmowanym lokalu przy ulicy Kościelnej w Poznaniu mieszka mężczyzna wraz z partnerką i trójką dzieci. W piątek wieczorem, gdy wrócili do domu okazało się, że nie mogą wejść, bo właściciel powymieniał zamki. Gdy w końcu weszli po interwencji Wielkopolskiego Stowarzyszenie Lokatorów okazało się, że nie ma ich rzeczy. Wywieziono mam rzeczy potrzebne do podstawowej egzystencji – bieliznę, ubrania, buty. Nawet kartoniki po butach – tłumaczy Dariusz Krzyżanowski, lokator.

Dzieci weszły do pokoju – pokazywały nam, gdzie jeszcze rano miały swoje rzeczy, podręczniku i zastanawiały się co zrobią, jak pójdą do szkoły – mówi Katarzyna Czarnota, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów .

W nocy z piątku na sobotę do szpitala trafiła 3-letnia córka lokatorów, bo okazało się, że właściciel mieszkania spakował też leki, których dziecko potrzebuje na co dzień. Same działaczki WSL musiały jechać do szpitala, żeby dziecko mogło mieć inhalację – dodaje Czarnota.

Okazuje się, że rzeczy lokatorów wyniesione zostały do magazynu, który znajduje się nad mieszkaniem. Właściciel zachował się tak, bo jak tłumaczy lokatorzy spóźniali się z czynszem od dwóch miesięcy i nie chcieli się wyprowadzić. Powiedział, że szuka pieniędzy – może zapłaci, może nie zapłaci. Powiedział też - „ty mi nic nie zrobisz, bo ja tu mieszkam z dziećmi” - mówi Maciej Sawczuk. Właściciel mieszkania.

  Z uwagi na niepłacenie czynszu właściciel już w połowie października wręczył rodzinie. Wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym, ale rodzina na Kościelnej wciąż mieszkała. Lokatorzy z kolei twierdzą, że z opłaceniem czynszu spóźniali się niecały miesiąc i że właściciel nie może z dnia na dzień ich wyrzucić. Podstawą do wypowiedzenia umowy najmu jest przez trzy miesiące nieopłacony czynsz – mówi Czarnota. Właściciele są przyzwyczajeni do tego typu działań, nie widzą w tym żadnego problemu – dodaje.

W rezultacie rzeczy lokatorów wróciły do mieszkania w sobotę, po interwencji policji. W tej sprawie zostało przyjęte zawiadomienie. Sami zgłaszający przyznali, że mają z właścicielem niedokończone rozliczenia finansowe. Niemniej jednak zachowanie właściciela mieszkania w naszej wstępnej opinii było niedopuszczalne – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama