Reklama
Reklama

Ksiądz na lekcji religii włączył przerażający film o Halloween. Został już zwolniony

fot. Greg Jordan/freeimages.com

O sytuacji, do której doszło w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator" w Ostrowie Wielkopolskim, poinformował portal wlkp24.info. Z relacji portalu wynika, że prowadzący religię zaprezentował dzieciom film o Halloween, a projekcja dla wielu dzieci zakończyła się płaczem.

Film, o którym mowa zatytułowany jest "10 powodów dla których chrześcijanin nie powinien obchodzić Halloween" i już na samym początku zawiera informacje, że materiał zawiera drastyczne obrazy i zdjęcia. To nie powstrzymało diakona przed włączeniem filmu w klasie czwartej - Do teraz nie mogę się uspokoić. Obejrzałem ten film, który może przerazić niejednego dorosłego, a co dopiero 9-letnie dziecko - mówi w rozmowie z portalem jeden z rodziców, a kolejny dodaje - Moje dziecko wróciło z płaczem do domu. Nie mogło zasnąć przed kolejnym dniem w szkole. Rodzice sami powinni mieć prawo wyboru, co jest dobre dla ich dziecka. Po tym filmie moja córka z pewnością będzie bała się wyjść z domu w Halloween.

Sprawą natychmiast zajęła się dyrekcja szkoły oraz miejscowy ksiądz proboszcz. Dyrekcja podjęła decyzję o zwolnieniu księdza i zapewniła pomoc rodzicom i dzieciom - Dziś mamy spotkanie z rodzicami, których chcielibyśmy bardzo serdecznie przeprosić za to całe zdarzenie. Wszystkim uczniom zapewniamy także opiekę psychologiczną. Mamy głęboką nadzieję, że do podobnych incydentów już nigdy nie dojdzie - mówi w rozmowie wlkp24.info dyrektor szkoły Marek Ewiak, a proboszcz dodaje -Konsekwencje zostały już wyciągnięte. Ksiądz jest już zwolniony z praktyki diakońskiej. Także chciałbym przeprosić wszystkich uczniów oraz rodziców. Taka lekcja religii nie powinna mieć miejsca - podsumowuje prałat Andrzej Szudra.

Z informacji portalu wynika, że diakon oglądał film wcześniej i uznał, że jest on odpowiedni dla czwartoklasistów. Film dostępny jest w serwisie YouTube.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro